Chris znad Jeziora Taal

Z tym Chrisem to było tak, że trochę przypadkiem został naszym przewodnikiem na wulkan Taal. Nie, żeby jakikolwiek przewodnik był nam potrzebny;) My po prostu naiwnie zdecydowaliśmy się na skorzystanie z jego pomocy, bo wtedy jeszcze o tym nie wiedzieliśmy.

Chris kuł żelazo, póki gorące. Już od pierwszej minuty tego „trekkingu” (w cudzysłowie,bo trekking jest w tym przypadku określeniem nieco na wyrost) maszerował bardzo energicznie chcąc nas skłonić do… wynajmu konia wraz z jeźdzcem, tak jak robią to prawie wszyscy inni przybyli na Taal turyści. „Bo po co mamy się męczyć, lepiej wjechać na Taal na grzbiecie konia.” Nie udało mu się nas przekonać. Po chwili okazało się, że KONIECZNIE musimy zakupić maseczki mające nas rzekomo ochronić najpierw przed pyłem na drodze, potem przed oparami siarki unoszącymi się znad wulkanicznego jeziora. Maseczki nie były potrzebne. Pył na drodze był w normie, a opary siarki nieco symboliczne. Kiedy już weszliśmy na szczyt, Chris koniecznie chciał, żebyśmy mu kupili zimny gazowany napój w jednym z tamtejszych straganów. Potem okazało się, że pani sprzedawczyni to po prostu jego kuzynka, od której schodząc w dół „pożyczył” słomkowy kapelusz, aby go po drodze sprzedać turystom.

Z jednej strony doskonale go rozumiem – tak zarabia na życie, z drugiej, kiedy na koniec chciał od nas jeszcze napiwek, nie czuliśmy się w obowiązku go wręczyć – bo i za co.

Ale uśmiech miał piękny.

The Phillipines_Filipino_Man_from _Taal_Lake_area, DSC_4683

Pin It

2 Komentarzy

 1. Mi pani u optyka chciała wcisnąć 2,5 raza droższe szkła do nowych okularów, bo są po prostu takie fenomenalne, a te tańsze są tylko zwykłe. Wybrałem zwykłe. Ach, ci sprzedawcy.

  19th Październik 2011 at 13:01

  • To dlatego nigdy nie byłam dobrym sprzedawcą;) A próbowałam, próbowałam….;)

   19th Październik 2011 at 20:20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 • RSS
 • Facebook
 • Flickr